Lazerle El Gençleştirme

Lazerle El Gençleştirme

Lazerle El Gençleştirme

Eller , cilt yaşlanmasının önemli göstergelerindendir.El sırtı cildinde ki incelmeler , spot renklenmeler , damarların ve tendonların belirginleşmesi gibi belli başlı bulgular elin yaşlılık göstergelerindendir.

Bu bulguları ortadan kaldırmak, yapılacak olan ameliyatsız medikal estetik tedavileri ile mümkün olabilmektedir.

İncelmiş cilt sebebiyle damarlar ve tendonlar belirginleşince ,bir deri bir kemik benzetmesi gibi bir el görünümüne sebep olur. Bunu ortadan kaldırmak ,el sırtındaki cildi yekpare dolgunlaştırabilmek ve daha sağlıklı görünümü sağlayabilmek için hyaluronik asid,cacium hydroxiapatit gibi dolgu enjeksiyonları, cilt ya da cilt altına yapılır.Böylece bu incelmiş kuru cilt görünümü yerine doğal kalınlığına ulaşmış olan cild sayesinde artık damar ve tendonların belirginliği azalabilmekte ve daha diri ışıltılı bir görünüm elde edilebilmektedir.Bu olumlu etkiler ortalama 1-1.5 yıl sürebilmektedir.

Cilt üzerindeki lekeler de cild yaşlanmasının önemli bir göstergesidir.Uygun lazer tedavileriyle bu lekeleri çıkarabilmek mümkündür.Bu amaçla Q-Switch NdYag lazer ve Fraksiyonel CO2 lazer tedavileri ile oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Yine cild inceliği ve buna bağlı küçük kırışıklıklar , Yüz ,Boyun ya da Dekoltede olduğu gibi Fraksiyonel CO2 lazer uygulaması ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir.Bu tedaviye Ozonlu PRP yi de ilave ederek sonuçların daha iyi olması sağlanabilmektedir.Bu tedaviyle oluşan etkilerin süresi birkaç yıla uzayabilmektedir.

Whatsapp Randevu