Karboksiterapi

Karboksiterapi

Karboksiterapi

Karboksiterapi

Karboksiterapi selülit, vücut yağ azaltılması, vücut şekillendirme, kilo kaybı, liposuction sonrası toparlanmalarda, yüz ve çene altı kırışıklıkları, cilt çatlağı,doğum çatlağı, skar doku tedavilerinde kullanılır.

Hedef alanda portakal kabuğu görüntüsüne yol açan fibrotik ve bağ dokusu bantları çözülerek doku rahatlar. Eriyen yağ dokusu ile birlikte selülitli doku azalmış olur. Seans sırasında mutlaka steril materyal kullanılır. Uygulama sırasında ilk karşılaşılan etki, uygulama yapılan yerin pembe renge dönüşmesidir. Bu durum CO2′ in damar çapını genişletici etkisine bağlıdır.

CO2 vücudumuzun yabancı olmadığı bir maddedir. Allerjik reaksiyon beklenmemektedir.
Karbondioksit oksijene göre 20 kat daha hızlı dağılan bir gazdır. Uygulama sonrası bölgeye çevre dokulardan daha fazla oksijen gelir ve dolaşım hızlanır. Karbondioksit hızla uzaklaştırılır. Yağ yakımı artar.

ETKİLERİ NELERDİR?

1- Dokuların daha fazla oksijenlenmesi sağlanır.
2- Kılcal damar kan akımı artar.
3- Yağ dokusundaki oksidatif yağ yıkımı artar.
4- Bağ dokusunun ana elemanı olan kollajen ve elastin sentezi artar.

KULLANILDIĞI YERLER

1- Selülit ve bölgesel yağlanmaların tedavisinde tek başına veya kombine olarak.
2- Kırışıklık, deri sarkmaları, elastikiyet kayıpları
3- Çatlak tedavisinde,
3- Sedef hastalığında,
4- Atar ve toplardamar dolaşım bozukluklarında.
5- Venöz ülserlerde.
6- İmpotans tedavisinde

YAN ETKİLERİ NELERDİR?

1- Hafif bir ağrı.
2- Nadiren bir kaç saat süren deri altında çıtırdama sesi.
3- Deride günlük hayatı etkilemeyecek geçici, hafif kızarıklık ve morluklar

KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR NELERDİR?

1- Akut miyokard infarktüsü.
2- Akut tromboembolik bozukluklar.
3- Akut böbrek yetmezliği.
4- Kangren

UYGULAMA ŞEKİLLERİ

10-15 seanslık paket uygulama yapılmaktadır, uygulamalar LPG, Thermaj, lenfdrenaj, mezoterapi,dermabrazyon ile desteklendiğinde daha çarpıcı sonuçlar gözlenmektedir.Tedavi sonrasI 24 saat süreyle banyo, yüzme ve sauna önerilmez.Uygulama süresi 10–15 dakikadır. Haftada bir veya iki kez olarak seanslar halindedir. Ortalama 15–20 seans uygulamak gerekir. 5. seanstan sonra ciltteki değişimler gözlenmeye başlanır. 10. seanstan itibaren deri altı dokusu daha sıkı hissedilecektir. Egzersiz veya pasif jimnastik desteği tedavinin başarısını artırmaktadır.Her yaştan herkese yapılabilir. Toksik etkisi yoktur. Kan basıncını etkilemez. Hastanın diyabetinin olması karboksiterapi için engel değildir.Tedavi sonrası etki 6 ay sürer.Tedavi bittikten sonra ayda bir devam tedavisi öneriyoruz.%1–2 hastada sigara içme isteğinde azalma ve uygulama akşamı uyku kalitesinde artma saptanmıştır.

Whatsapp Randevu