(AWT) Şok Dalga Tedavisi

(AWT) Şok Dalga Tedavisi

(AWT) Şok Dalga Tedavisi

Akustik Dalga Tedavisi (AWT)

Cilt elastikiyeti yaşla birlikte azalır. Kadınların % 80’inde özellikle karın, kalça, bacak ve basenler ile üst kol çevresinde portakal kabuğu görünümü ortaya çıkmaya başlar. Selülit yaşam kalitesini ve hayattan zevk almayı olumsuz etkileyen ve kişini kendine olan güvenini azaltan bir görüntü olarak karşımıza çıkar.

“ Akustik dalga tedavisi ” (AWT) ; akustik ses dalgalarının vücudun çeşitli bölgelerine verilmesi ile karakterize, selülit ve bölgesel incelmede kullanılan modern ve etkili bir uygulamadır. Tedavinin etkinliği kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 6-8 seans, başka bir değişle 3-4 hafta sonrasında yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Selülit Savaşı!

Selülit kadınlarda sıklıkla ortaya çıkan, daha çok karın, kalça, basen ve üst kol gibi bölgeleri etkileyen bir sorundur. Özellikle kötü beslenme, hareketsiz yaşam, sigara, uykusuzluk veya hamilelik gibi durumlarda bağ dokusu zayıflar ve kolajen lifleri elastikiyetini kaybedebilir. Hücrelerdeki yağ üretimi ve yağ yakımı arasındaki dengesizlik, büyük yağ hücrelerinin oluşmasını destekleyerek selülite zemin hazırlar. Bağ dokusun yapısının bozulması cilt yüzeyinde engebeli bir yapının oluşmasına neden olur. Bu durum tipik portakal kabuğu görünümüdür.

AWT nedir ve selülit tedavisinde neden etkilidir?

AWT akustik ses dalgalarının şiddeti ayarlanarak belirli bir süre vücudun çeşitli bölgelerine uygulanmasıdır. Akustik ses dalgaları 1980’li yıllardan beri böbrek taşlarının kırılmasında ve 1990 ‘dan beri de tendon ve kas rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Modern selülit tedavisinde akustik ses dalgaları sorunlu bölgeler üzerinde uygulanmaktadır. Bu dalgalar geniş bir alana yayılır, tedavi edici ve uyarıcı etkilerini birkaç seans sonrasında cilt yüzeyinde göstermeye başlar.

Tıbbi uygulamalarda kullanılan şok dalgaları ultrason dalgalarına benzer özellikte olup dokuya zarar vermeden belirli bir hızda enerji aktarmaktadır. Oysa ultrason dalgaları, yüksek ısı oluşmasına ve dokuda tahribat oluşmasına neden olmaktadır.

Yapılan çalışmaların sonuçları;

Cildi pürüzsüzleştirme ve yenileme
Yağ depolarının yıkımı
Bağ dokusunda sıkılaşma ve cilt altı yağ dokularının formasyonunda gelişme
Sorunlu bölgelerde gözle görülür incelmenin sağlanması
AWT hangi bölgelere uygulanabilir?

Bacak, kalça
Göbek, karın
Üst kol
AWT süresi ve sıklığı nedir?

Ortalama her bir selülit tedavi seansı yaklaşık 30-60 dakika sürer. Selülitin derecesine göre 3-4 gün aralık bırakılarak uygulanacak 6-8 seans başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

AWT süresinde uyulması gereken kurallar var mı?

AWT tedavisi süresince hafif egzersiz yapmak (yürüyüş en kolay ve uygulanabilir olanıdır) , düşük yağlı bir beslenme programı uygulamak ve gerektiğinde bir diyet uzmanından yardım almak, en önemlisi de toksik maddelerin ve atıkların vücuttan kolay uzaklaştırılması için günde ortalama 4 litre sıvı (su, taze meyve suyu, çorba, ayran , bitki çayı , açık çay gibi içecekler) tüketmek gerekmektedir.

AWT hangi durumlarda uygulanmamalıdır?

  • Ciddi düzeyde böbrek ve karaciğer rahatsızlığının bulunması
  • Hamilelik/ emzirme
  • Bacakta flebit ya da derin toplardamar trombozu olması
  • Bacaklardan venöz cerrahi müdahale olması
  • Ciddi kalp rahatsızlığının bulunması
  • Yeri tam olarak tespit edilemeyen sancılı bölgelerin olması
  • Kontrolsüz şeker hastalığının olması
  • Arteryel hipertansiyon

Whatsapp Randevu